PBF osadzony w świecie komiksów DC.

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

DC Extended Universe

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Batman

Liczba postów : 68
Data dołączenia : 04/10/2014

PisanieTemat: DC Extended Universe   Pią Cze 17, 2016 11:10 pm

DC Extended Universe (DCEU) - seria filmów o superbohaterach produkcji Warner Bros., które oparte są na komiksach wydawnictwa DC Comics. Pomiędzy produkcjami zrzeszonymi w tym uniwersum stosowane są częste crossovery, a także wspólne wątki i członkowie obsady.

Pierwszą produkcją uniwersum był Man of Steel (2013), film był również rebootem serii o Supermanie. Kolejną produkcją jest Batman v Superman: Dawn of Justice (2016), który kontynuuje wątki z poprzedniego filmu. Zapowiadanymi produkcjami są Suicide Squad (2016), Wonder Woman (2017), Justice League (2017), The Flash (2018), Aquaman (2018), Shazam (2019), Justice League 2 (2019), Cyborg (2020) i Green Lantern Corps (2020).

W sumie na razie wyszły dwa filmy, a za pasem jest trzeci, więc to trochę za mało jeszcze, żeby oceniać całe uniwersum, ale można już oceniać poszczególne filmy... Jak dla mnie na tą chwilę jest naprawdę nieźle. MoS może i nie jest arcydziełem, ale jest całkiem spoko jak na origin harcerza, natomiast BvS mi się bardzo podobał, mimo, że wersja kinowa została nieco pocięta. Jednak już niedługo pojawi się rozszerzona wersja, bez cięć, w dodatku w kategorii R na blu-ray.

Ostatnio zmieniony przez Batman dnia Pią Lip 01, 2016 11:10 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Wonder Woman

Liczba postów : 60
Data dołączenia : 03/05/2013
Wiek gracza : 25

PisanieTemat: Re: DC Extended Universe   Pon Cze 20, 2016 11:30 am

Osobiście BvS jest dla mnie najlepszym filmem superbohaterskim tego roku (Suicide Squad może zajmie to miejsce, ale to mocne "może", no i wątpię, aby Doktor Dziwago Strange miał szanse), nawet mimo tego, że studio niemal w ostatnim momencie stchórzyło i jednak nie dopuściło do kin wersji 3-godzinnej. Uważam, że DCEU ma naprawdę wspaniały potencjał - szkoda tylko, że krytycy i dużo fanów komiksów superbohaterskich będzie porównywać DCEU do MCU, co już miało miejsce po premierze BvS. DC i Marvel idą w kompletnie różne strony ze swoimi filmami, śmiem twierdzić, że w lepsze, ale DC, jako drugie, musi cierpieć będąc porównywanym. Samo BvS już niemal od początku, od ogłoszenia, było atakowane, a jestem zachwycona tym, co wyszło. Ponoć Ultimate Edition łagodzi wszelkie drobne zgrzyty tego filmu i jest więcej Clarka, Lois i metodyki Lexa, więc tym bardziej mnie to cieszy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ffmarvel.forumpolish.com/
Batman

PisanieTemat: Re: DC Extended Universe   Pon Cze 20, 2016 12:53 pm

Faktycznie na BvS poszła wielka fala krytyki jeszcze przed samym filmem i to się później udzieliło też, choć faktycznie pocięta wersja też mogła nieco zamieszania wprowadzić, ale mnie to szczerze mówiąc rybka, bo samym filmem byłem zachwycony, a Batfleck zmiażdżył konkurencję i lepszego Batmana jak i Bruce’a nigdy nie było i śmiem wątpić czy po nim będzie. Pierwszy raz w życiu jestem w pełni usatysfakcjonowany widząc tę postać w filmie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Batman

PisanieTemat: Re: DC Extended Universe   Pią Cze 24, 2016 4:39 pm

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: DC Extended Universe   

Powrót do góry Go down

DC Extended Universe