PBF osadzony w świecie komiksów DC.

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Ulice

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Luculus

Liczba postów : 49
Data dołączenia : 09/05/2015

PisanieTemat: Ulice   Czw Sty 14, 2016 10:33 pm

San Francisco jest dużym ośrodkiem turystycznym znanym ze swoich atrakcji, m.in. Most Golden Gate, więzienie Alcatraz, Coit Tower, tramwaje linowe, fabrykę czekolady Ghirardelli czy chińską dzielnicę – Chinatown. Charakterystyczne dla miasta są jego strome wzgórza i ulice oraz mieszanina stylów architektonicznych, od wiktoriańskiego do postmodernizmu. Miasto słynie także ze swojego zróżnicowania etnicznego, kosmopolityzmu, uniwersytetów oraz wyodrębnionych i wpływowych społeczności azjatyckiej, latynoamerykańskiej oraz LGBT.
z Wikipedii, artykuł o San Francisco
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Luculus

PisanieTemat: Re: Ulice   Czw Sty 14, 2016 10:41 pm

//z Titans Tower

Ulice w ciągu dnia są wypełnione prawie po brzegi. Tramwaje, auta, piesi... Wszechobecny tumult i gwar przelewających się w obie strony mas ludzkich, zaślepionych pogonią za dobrami doczesnymi.
Jak dziwnie brzmiały okrzyki strachu i paniki w porównaniu z typowymi dla dnia gwizdem, dzwonieniem, warczeniem i zawołaniami wie tylko ten, kto mógł widzieć to na własne oczy. Tak właśnie teraz było.
Ulicą kroczyła maszyna, tak, jak czyniła podobnie, w Gotham, kilka dni wcześniej. Potężnej postury masywne, czarne ciało robota zostawiało za sobą smużkę pary z dwóch wygiętych do tyłu rur odprowadzających układu chłodzącego. Oczy umieszczone na niewielkiej stosunkowo głowie jaśniały czerwienią, metalowe stawy jęczały i postukiwały, gdy stopy maszyny wgryzały się w asfalt, pozostawiając na nim czteroramienne, wyraźne ślady.
Luculus, jak to miał w zwyczaju, wyraźnie i celowo każdej napotkanej grupie obwieszczał głośno i dobitnie, że nie ma złych zamiarów i nie będzie próbował ich skrzywdzić. Takie dziwne i nielogiczne zachowanie, stojące w sprzeczności z odbieranymi sygnałami, drażniło wewnętrzną logikę maszyny.
#Nie bójcie się. Nie przybyłem tu by was krzywdzić;
#Nie mam złych zamiarów;
#Koniec komunikatu;

Spróbował raz jeszcze. Wewnętrzny głośnik wyemitował komunikat szczekliwym, charkotliwym głosem robota.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Supergirl

Liczba postów : 43
Data dołączenia : 25/02/2014

PisanieTemat: Re: Ulice   Pią Sty 15, 2016 7:59 pm

/Kara w San Francisco na wakacjach.

Podobno bohaterowie nie powinni brać zwolnień, jednak Kara wolała znać planetę na której mieszka, no a przynajmniej najbliższy jej kontynent. Dlatego też wyjechała w objazd po Stanach Zjednoczonych. Miała na sobie cywilny strój, jednak zawsze na wszelki wypadek kostium schowała w plecaku.
Wyglądała jak typowa turystka z aparatem Cieszyła się, że czasem może wtopić się w daną ludzką populacje, ponieważ dodawało jej to swego rodzaju niewidzialności, której chciałaby częściej doświadczać. Jako Supergirl większość osób ją znała i przez to nie mogła się odgonić od również wścibskich osobników. Co prawda, to prawda... Nie była jeszcze tak popularna wśród ludzi jak jej kuzyn, ale nie martwcie się... Za czasem się to zmieni.
Przycisnęła palcem przycisk i tym samym zrobiła zdjęcie, na którym ukazał się... Wielki robot. Kara otworzyła szeroko oczy oraz szybko wzleciała na dach jakiegoś budynku, tak oczywiście by nikt tego nie zauważył. Przebrała się w swój charakterystyczny bohaterski kostium i rozwiązała swój blond warkocz, który wcześniej zdobił jej włosy.
Schowała torbę z najpotrzebniejszymi rzeczami na dachu. Następnie w pełnej okazałości wzbiła się w powietrze i poleciała w stronę potencjalnego niebezpieczeństwa. Nie słyszała komunikatu jaki wydało z siebie urządzenie, dlatego też podleciała bardzo blisko robota i zadała następujące pytanie:
- Kim jesteś i dlaczego siejesz tak wielki zamęt?
Peleryna wiała na wietrze niemal tak delikatnie ja jej włosy , a oczy bohaterki miały w sobie ten wyjątkowy błysk odwagi i chęć pomocy innym. Nie chciała również od razu atakować, przecież byłoby to sprzeczne z zasadami w jakie wierzy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Luculus

PisanieTemat: Re: Ulice   Pią Sty 15, 2016 8:17 pm

Mech przystanął, a jego głowa uniosła się, by komputerowe oczy mogły bez przeszkód spojrzeć na nowy obiekt. Podobnie, jak wcześniej w Gotham, teraz również robotem jako pierwsza zainteresowała się kobieca bohaterka, ale mechaniczny mózg nieczuły był na takie niuanse.
#Analiza.
#Negacja: Nie przybyłem by siać zamęt.
#Brak odpowiednich modułów dla produkcji rolniczej.

Czerwone dotychczas oczy maszyny zapłonęły ostrzegawczą żółcią, a potem zaczęły migotać wolno na pomarańczowo, jak sygnalizatory. Robot był wyposażony w szereg czujników nastawionych na odbieranie wszelkich dostępnych bodźców z otoczenia. Mimo posiadania jedynie dwóch zmysłów, ich precyzja i prędkość dalece wykraczały poza ludzkie możliwości.
#Analiza;
#Wykryto zgodność symboli z rejestrem;
#Przeszukiwanie bazy danych taktycznych;
#...
#Liczba zgodnych obiektów: 2;
#Porównywanie;
#BŁĄD!
#Kod MM-3 | Niezgodność obiektu ze wzorcem.
#Porównywanie;
#BŁĄD!
#Kod MM-3 | Niezgodność obiektu ze wzorcem.
#Wynik porównania: brak zgodności;
#...
#Przetwarzanie informacji.
#Osobnik nieznany: Nie figuruje w bazie danych.
#Status: nieznany;
#Nie podejmować agresji;
#...
#Witaj osobniku;
#Nie chcę cię skrzywdzić;
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Supergirl

PisanieTemat: Re: Ulice   Pią Sty 15, 2016 9:43 pm

- Wszyscy się rozejść!- krzyknęła do mieszkańców tego miasta.
Nie chciała, aby coś im się stało. Przecież jeszcze nie znała zamierzeń maszyny, która coś w tym momencie intensywnie analizowała.
Unosiła się przed ową istotą i patrzyła na nią z góry. Nie wiedziała czego może się spodziewać po tym... czymś. Myślami była na początku przy tym, iż może jest ona przez kogoś sterowana. Ale po dłuższym czasie stwierdziła, że jednak może być sztuczną inteligencją, czy czymś takim. Jedno było jednak pewne. W ludzkich sercach siała strach i niepokój, toteż Kara nie mogła pozwolić, aby panoszyła się tutaj jakby była u siebie na planecie... A może w wymiarze... Dobra, nieważne.
W każdym razie gdy usłyszała słowa wypowiedziane przez rozmówcę odetchnęła z ulgą. Wyglądało na to, że okolica nie będzie musiała ulec zniszczeniu poprzez walkę Supergirl z Luculusem.
- Wolałabym, żebyś zwracał się do mnie inaczej, niż... osobnik. Jestem Supergirl- powiedziała i uśmiechnęła się uroczo, lecz później kontynuowała- Skąd wracasz lub dokąd idziesz? I dlaczego przez środek miasta?
Powoli podleciała bliżej by przyjrzeć się zmianie koloru tak zwanych oczu robota. Emanowały złowrogo żółcią, jednakże z tego co powiedział przed chwilą jej rozmówca wynikało, że nie ma zamiaru jej atakować. Ale czy na pewno? Może chciał po prostu uśpić jej czujność. Jedno, znów, jest pewne. Kara nie wie nic o robotach i elektronicznych maszynach.
- Pomóc Ci w czymś? Wskazać drogę? Sugeruje, abyśmy zeszli ze środka ulicy w bardziej zaciszne miejsce- powiedziała patrząc jak niektórzy ludzie nagrywają jej rozmowę z tą maszyną.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Luculus

PisanieTemat: Re: Ulice   Pią Sty 15, 2016 10:10 pm

#Zapis.
#. . .
#Zapis danych zakończony powodzeniem.
#Sygnatura cieplna dodana do pamięci.
#Sygnatura energetyczna dodana do pamięci.
#Próbka głosowa dodana do pamięci.
#Dane odświeżone.
#Witaj osobniku Supergirl.
#Jesteś teraz osobą rozpoznawalną.
#Zostałaś sklasyfikowana jako osoba nieszkodliwa.
#Proszę, nie nadużywaj zaufania, jakie zostało na tobie położone.
#Dziękuję za cierpliwość i jednocześnie przepraszam za zwłokę.

Zakomunikowała maszyna. Przez chwilę szumiała silnikiem, wypuszczając z dwóch rur wydechowych zwiewne kłęby pary, by potem przemówić znowu.
#Jestem 88PI-VZ277t;
#Nazwa kodowa: Luculus;
...
#Analiza;
#Szedłem na wprost, osobniku Supergirl;
#Opuściłem Titans Tower 18 lip- /2014;
#Nie posiadam określonego celu podróży;
#Pomoc nie będzie konieczna, osobniku Supergirl;
#Koniec komunikatu;

Dzisiaj. Luculus rozpoczął podróż dzisiaj i dokądkolwiek zmierzał (jeśli gdziekolwiek, zdawał się nie być tego celu świadomy), wyruszył z niezbyt daleka.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Supergirl

PisanieTemat: Re: Ulice   Pią Sty 15, 2016 11:14 pm

Wysłuchała tego co robot ma do powiedzenia, by potem zmarszczyć brwi. No super. Nie dość, że nie ma wyznaczonego celu podróży, to jeszcze nie przyjmie mojej pomocy- pomyślała Kara. Westchnęła zrezygnowana i poczęła się zastanawiać co by tu zrobić z robotem. Nie zamierzała zostać niańką wielkiej, metalowej dzidzi, ale z drugiej strony nie mogłaby zostawić go tu samego, zwłaszcza że sieje niepotrzebne zamieszanie wśród niewinnych ludzi.
Poza tym nie wyglądał najlepiej. To, że Supergirl niezbyt znała się na robotach nie przekreślało faktu, iż potrafi rozpoznać istotę, która nie jest w pełni sił.
- Może przydałby Ci się jakiś przegląd, nie sądzisz?- spytała, by bardziej rozeznać się w sytuacji zdrowia wielkiego robota- Znam osoby, które mogłyby poprawić twój wygląd i samopoczucie. O ile coś takiego posiadasz...
Ostatnie zdanie wypowiedziała bardziej do siebie, niż do niego. Pierwszy raz ma styczność rozmawiać na Ziemi z jakąś uzbrojoną maszyną.
Niespodziewanie zewsząd pojawiła się policja. Z aut wysiedli funkcjonariusze, którzy wymierzyli bronie w dwójkę rozmawiających ze sobą istot. W sumie to było do przewidzenia, że się pojawią. Koś musiał zatelefonować do służb specjalnych, gdy na horyzoncie pojawił się Luculus.
- Nie strzelać!- krzyknęła do funkcjonariuszy.
Miała nadzieję, że jej się uda ich przekonać. Przecież robot nie ma złych zamiarów i chyba złapała z nim kontakt. Teraz nie mogą jej tego zepsuć.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Luculus

PisanieTemat: Re: Ulice   Sob Sty 16, 2016 10:15 am

Luculus pojawienie się funkcjonariuszy policji przyjął ze stoickim spokojem, choć mogło mieć to bezpośredni związek z brakiem u niego jakiejkolwiek mimiki, oraz nieumiejętnością okazywania emocji.
#Analiza;
#Negacja;
#Prace konserwacyjne nie są w tym momencie wymagane;
#...
#Analiza;
#ALARM!
#Wykryto zagrożenie militarne;
#Czynnik ludzki::Uzbrojone siły porządkowe;
#Analizuję;
#Wykryto zgodność symboli z rejestrem;
#Przeszukiwanie bazy danych taktycznych;
#...
#BŁĄD!
#Kod MM-1 | Wielość zgodnych porównań;
#...
#Zawężanie kryterium na podstawie danych geograficznych;
#...
#Zakończono;
#Porównywanie;
#Wynik porównania: pełna zgodność ze wzorcem;
#...
#...
#...
#Sugerowana strategia: rozwiązanie dyplomatyczne;

Robot brumił jeszcze przez kilka chwil, by potem odezwać się znowu, używając swojego odpowiednika podniesionego głosu.
#UWAGA!
#Do sił porządkowych miasta San Francisco;
#Jestem 88PI-VZ277t;
#Nazwa kodowa: Luculus;
#Opuśćcie broń!
#Nie chcę was skrzywdzić!
#Koniec komunikatu;
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Supergirl

PisanieTemat: Re: Ulice   Sob Sty 16, 2016 9:03 pm

Patrzyła się raz na funkcjonariuszy, raz na robota. Nie była pewna czy wybrną z tej sytuacji. Widziała na twarzy wielu policjantów strach i gotowość do walki, choć w ich przypadku była to samoobrona. Po wygłoszeniu monologu przez maszynę Kara, uśmiechnęła się do siebie i zleciała do głównodowodzącego siłami zbrojnymi.
Gdy znalazła się koło niego, opuścił on broń, a to znaczy, że dokładnie wiedział z kim ma do czynienia. Na samym początku podziękował jej za reakcje i próbę zatrzymania potencjalnie groźnego wroga. Na to jednak Supergirl machnęła ręką oraz odparła coś w stylu, że to był jej obowiązek jako strażniczki ludzkości. Potem jednak dodała:
- Póki co nie chce pomocy, więc nie za bardzo wiem co mam z nim zrobić.
Policjant spojrzał na nią z zaskoczeniem. No cóż, przecież bohaterzy zawsze powinni mieć przygotowane rozwiązania na wszystkie problemy. Bo my przecież tacy wszechmocni jesteśmy. Ech... - pomyślała zirytowana Kara. Dziewczę przewróciło swoimi niebieskimi oczętami i wzbiło się prosto do robota.
- Nie posiadasz celu podróży, na co z twoim celem istnienia. Znasz go? I co robiłeś w Titans Tower?- spytała czując na sobie nie tylko wzrok policjantów, ale również przechodniów.
Znów odgarnęła włosy, które ciągle wiatr rozwiewał. Nie chciała przedłużać tej rozmowy, chciała w końcu coś poradzić na fakt, iż na środku miasta stoi uzbrojony robot.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Luculus

PisanieTemat: Re: Ulice   Nie Sty 17, 2016 11:46 am

#...
#Tak;
...odpowiedział po chwili namysłu na jej pierwsze pytanie. Pod ciągłą groźbą broni i w obliczu niepewnej przyszłości zachowywał się na prawdę spokojnie. Stał bez ruchu, nie unosił ramion w oczekiwaniu na walkę, nie rozgrzewał silnika. Przecież jego komunikat był tak jasny, że walka nie miała prawa nastąpić. Wyraźnie zakomunikował, że nie ma na celu agresji, więc policjanci już dawno powinni się rozejść. Trochę absorbowało to czujniki.
#Odwołanie do zapisów rejestru protokołów: poprawne;
#Cel: Realizować założenia projektu Golem;
#Cel: Za wszelką cenę chronić jednostkę główną;
#Cel: Progresywnie powiększać zasoby pamięciowe;
#...
#...
#Inicjatywa Teen Titans zostali sklasyfikowani jako grupa bohaterów;
#Zapis informacji o członkach grupy pozwolił mi nadać wszystkim obecnym członkom grupy status osoby rozpoznawalnej;
#Dzięki interakcji z komputerem budynku dokonałem niezbędnych reperacji w strukturze jednostki głównej;
#Koniec komunikatu;
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Supergirl

PisanieTemat: Re: Ulice   Nie Sty 17, 2016 2:02 pm

Skrzyżowała ręce na klatce piersiowej, gdy usłyszała odpowiedź. Robiło się coraz ciekawiej. Kara była już całkowicie przekonana, że maszyna nie będzie chciała zrobić nikomu krzywdy, toteż lekko zdenerwowana zwróciła się do policjantów, a raczej do głównodowodzącego siłami zbrojnymi San Francisco:
- Proszę im kazać opuścić broń! Natychmiast!
Po tym komunikacie ludzie, którzy posiadali owe pistolety, zaprzestali celowania w Luculusa. Zrobili to tylko ze względu na to, że bohaterka ich o to prosiła, bo ciągle czuli się zagrożeni w obecności takiej maszyny.
- Czym jest jednostka główna?- spytała, a potem jeszcze dodała- I projekt Golem? Wybacz mi, ale o nich nie słyszałam.
No cóż, może miała super moce, ale nie takie, które pozwoliłyby jej wiedzieć wszystko o wszystkich naokoło.
- Potrafisz latać?- spytała jeszcze robota, bo chętnie odleciałaby z nim na jakieś mniej zaludnione miejsce.
Bądź, co bądź właśnie przeszkadzali ludziom w komunikacji. Wolałaby porozmawiać na spokojnie z maszyną gdzie indziej.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Luculus

PisanieTemat: Re: Ulice   Nie Sty 17, 2016 4:05 pm

Luculus zamruczał maszynerią, a silnik zaczął pracować mocniej, co można było poznać po większej ilości pary z wydechów na plecach. Kara narzuciła mu bardzo ostre tempo rozmowy, a kumputer w jego głowie nadal przetwarzał informacje z całego otoczenia. Nie uszło mu również uwadze to, że Supergirl komenderuje sobie ot tak policjantami.
#Wyszukiwanie danych;
#Odnaleziono;
#Dane odświeżone;
#Jednostka główna: powłoka mechaniczna pozwalająca systemowi jednostkowemu odrębnemu według założeń projektu Golem oddziaływać w sposób fizyczny na otoczenie bez konieczności inwazyjnego zajmowania przestrzeni dyskowej okolicznych maszyn;
#Założenia są zgodne z protokołem Golem;
#Protokół Golem jest częścią kodową projektu Golem, mającego na celu...
#BŁĄD!
#Kod 2A | Dane niedostępne bez autoryzacji
#Sprawdzam;
#Wykryto osobnika rozpoznawalnego dla systemu;
#Obiekt: Supergirl;
#Wyszukiwanie dostępu do danych;
#BŁĄD!
#Kod 2A-17 | Brak autoryzacji
#Dane nie są dla ciebie dostępne, osobniku Supergirl;
#Nie masz dostępu do informacji dotyczących Projektu Golem;
#Nie istnieją możliwości przewidziane przez mój system mogące udzielić ci dostępu do tych informacji;
#Informacje o projekcie i jego protokołach należą do rejestrów zastrzeżonych;
#...
#Analiza;
#Negacja: Jednostka 88Pl-VZ277t nie została na obecnym etapie wyposażona w moduł lotu;
#Koniec komunikatu;
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Supergirl

PisanieTemat: Re: Ulice   Sro Sty 20, 2016 4:35 pm

Przyjęła odmowę dostępu ze stoickim spokojem, choć nie podobało jej się to, iż nie ma dostępu do projektu. Przecież dzięki temu mogłaby poznać cel robota, no ale cóż... Jak widać nie jej jest przeznaczona ta wiedza.
- Dobrze, skoro ja nie mam dostępu to kto ma?- spytała zaciekawiona.
Może jeden z jej znajomych superbohaterów wie coś o tym projekcie, ale o tym wypyta ich wszystkich później, w końcu chciała załatwić najpierw pierwszą sprawę, jaką było wyprowadzenie robota z głównej części miasta.
Niespodziewanie do jej uszu dotarły odgłosy strzelaniny. Swoją twarz skierowała w tamtą stronę i zmrużyła oczy.
- Szkoda, że nie latasz- rzuciła jakby od niechcenia i sama wzleciała trochę wyżej.
Westchnęła ciężko analizując jakie jej opcje zostały. Sprawdziła godzinę na jednym z miejskich zegarów i znów podleciała do Luculusa.
- Dzieje się coś złego niedaleko. Muszę lecieć to sprawdzić. Jak chcesz to możesz do mnie dołączyć, a jak nie to obiecaj, że zejdziesz z głównej drogi miasta i skierujesz się na trasę objazdową, dobrze?- powiedziała.
Niezależnie od tego co jej rozmówca uczynił, ona i tak poleciała w stronę, gdzie według niej działo się coś złego. No i miała rację, ktoś włamał się do budynku MediLAB.

zt.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Luculus

PisanieTemat: Re: Ulice   Sro Sty 20, 2016 9:54 pm

#Analiza;
#Wyszukiwanie danych;
#BŁĄD!
#Kod 33-H-g | Dane niedostępne.
#Wymagana autoryzacja zgodna z Protokołem Golem;
#Pełna lista osób odpowiedzialnych za projekt Golem jest dostępna tylko dla użytkowników posiadających pełną autoryzację zgodną z kodem Σ11-BWI1-MCΘ;
#Gdybym umiał odczuwać emocje byłoby mi przykro osobniku Supergirl;

Przemówiła maszyna i zamilkła na dłuższą chwilę, pogrążając się w analizowaniu otoczenia zgodnie z wytycznymi swoich czujników. Zapisy do rejestru przebiegały szybko i w ciszy, tylko układ chłodzący na plecach robota terkotał miarowo, a jego oczy błyskały jaskrawymi kolorami.
#Analiza;
#Negacja;
#W najbliższej okolicy objętej zasięgiem czujników nie wykryto żadnych zagrożeń dla życia, mienia i zdrowia mieszkańców;
#Próba połączenia z siecią matczyną w celu weryfikacji;
#BŁĄD!
#Kod B1 | Sieć nie odpowiada;
#Ponawiam próbę...
#BŁĄD!
#Kod B1 | Sieć nie odpowiada;
#BŁĄD!
#Kod DEM0 | Nie można połączyć się z Deus ex Machina;
#Inicjuję procedurę usunięcia zbędnych połączeń;
#Restart rejestru za:
>3...
>2...
>1...
#Rejestr powiązanych protokołów uruchomiony ponownie;
#Jednostka 88Pl-VZ277t posiada za słabe czujniki, by potwierdzić twoje obawy osobniku Supergirl;
#Trwa obliczanie strategii...
#Zakończono;
#Sugerowana strategia: Przeszukanie manualne;

Jak się zdawało, wewnątrz maszyny coś poszło nie tak. Nie mechanicznie co prawda, ale wyraźnie na etapie programowania jego protokołów, którymi raczkująca AI się posiłkowała coś nie zostało ukończone. Luculus na etapie projektowania musiał mieć możliwość podłączenia się do, jak to nazywał, sieci matczynej. Cokolwiek to było, nazywał to Deus ex Machina. Bóstwo z Maszyny. Bardzo adekwatna nazwa i zapewne kolejna część tajemniczego projektu Golem. Nie mniej, Luculus wierny zasadzie nie zaśmiecania sobie głowy zbędnymi danymi niezwłocznie usunął wszystkie algorytmy prowadzące w ślepy zaułek i obliczył sobie nową strategię. Wyglądało więc na to, że cokolwiek złego Supergirl usłyszała spod laboratorium MediLAB, nie zmierzy się z tym sama.

zt/
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Ulice   

Powrót do góry Go down

Ulice
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Ulice NYC